2013 Tennessee STEM Leadership Academy Event Attendee List

  • Beth Adler, Oak Ridge High School (Oak Ridge)
  • Steven Allen, Etowah City School (Etowah City)
  • Rebekah Asbury, Newport Grammar School (Newport City)
  • Timothy Barker, Camden Central High School (Benton County)
  • Diana Bowers, Hampton High School (Carter County)
  • Martha Brown, Paulette Elementary School (Union County)
  • Tony Cantrell, Wearwood Elementary School (Sevier County)
  • Ginger Childress, Brighton Elementary School (Tipton County)
  • Haley Chrisman, Chester County Junior High School (Chester County)
  • Tabitha Coble, McEwen High School (Humphreys County)
  • Brenda Crawford, Cocke County High School (Cocke County)
  • Kim Crews, Obion County Central High School (Obion County)
  • Jose Currie, Instructional Facilitator (Fayette County)
  • Windy Curtis, Brighton Elementary School (Tipton County)
  • Tonja Dandy, Tennessee School for the Blind (Nashville)
  • Shirley Daniels, Humboldt Middle School (Humboldt City Schools)
  • Sean Donnelly, Marshall County High School (Marshall County)
  • Dee Dulin, Sam Houston Elementary (Maryville City)
  • Tommy Elliott, Whitehaven Elementary School (Shelby County Unified Schools)
  • Terry Sue Fanning, Teacher Training (Lincoln County)
  • Ramona Fritts, Sycamore High School (Cheatham County)
  • Regina Franks, East Hardin Elementary School (Hardin County)
  • Donna Gardner, Unicoi County Middle School (Unicoi County)
  • Heather Gitchell, Lauderdale Middle School (Lauderdale County)
  • Stephanie Goertz, Bolivar Middle School (Hardeman County)
  • Anita Gray, Stewart County High School (Stewart County)
  • David Haines, Mount Juliet High School (Wilson County)
  • Melissa Hall, South Middle School (Franklin County)
  • Amy Hammonds, Newport Grammar School (Newport City)
  • Kristan Headrick, Coalfield School (Morgan County)
  • Allisa Heard, Bledsoe County Middle School (Bledsoe County)
  • George Hoffman, Winfield School (Scott County)
  • Michelle Howell, Toone Elementary School (Hardeman County)
  • Kim Huntley, Rickman ElementarySchool (Overton County)
  • Tim Hurst, Selmer Middle School (McNairy County)
  • Jason Joyner, Church Hill Middle School (Hawkins County)
  • Nellie Keeton, Munford Elementary School (Tipton County)
  • Shawn Kerr, Alcoa Middle School (Alcoa City)
  • Lisa Kruezer, Spring Hill Middle School (Maryville City)
  • Kathy Kruisenga, Whitthorne Middle School (Maury County)
  • Brian Lane, Humboldt High School (Humboldt City Schools)
  • Brittany Leitherland, Three Oaks Middle School (Dyer County)
  • Jonathan Lewis, Clinton Middle School (Anderson County)
  • Samantha Litton, Dyer School (Gibson County Special School District)
  • David Lockett, Homer Pittard Campus (Rutherford County )
  • Dolores Lopp, Ethridge Elementary School (Lawrence County)
  • JoAnna MacDonald, Hancock County Middle/High School (Hancock County)
  • Louann Maxwell, Pickett County High School (Pickett County)
  • Michael McMeans, Colonial Heights Middle School (Sullivan County)
  • Donnette McNabb, Morristown-Hamblen High School East (Hamblen County)
  • Misty Meadows, Meigs Middle School (Meigs County)
  • Melanie Mitchell, Obion County Central High School (Obion County)
  • Glenda Nichols, Hancock County Middle/High School (Hancock County)
  • Martha Nixon, Shelbyville Central High School (Bedford County)
  • Sharina Nolin, Coffee County Middle School (Coffee County)
  • Barbara Orr, Freedom Intermediate School (Franklin Special School District)
  • Hollie Osteen, Freedom Middle School (Franklin Special School District)
  • Deanne Parrish, Pickwick Southside School (Hardin County)
  • Jennifer Patton, Ph.D., Whitwell Middle School (Marion County)
  • Angie Pickens, Dyersburg High School (Dyersburg City)
  • Sandy Puckett, Catlettsburg Elementary School (Sevier County)
  • Chastity Qualkenbush, Midway High School (Roane County)
  • Susan Quave, Johnson County Middle School (Johnson County)
  • Miranda Reagan, Sam Houston Elementary (Maryville City)
  • David Robbins, Spring Hill Middle School (Maury County)
  • Angela Rowe-Jackson, District Curriculum or Content Coordinator (Memphis City Unified Schools)
  • Rosanna Self, Rogersville City School (Rogersville City)
  • Ashley Seth, Brentwood High School (Williamson County)
  • Donnie Shipley, T.A. Dugger Junior High School (Elizabethton TN City)
  • Elizabeth Shipley, Science Hill High School (Johnson City)
  • Rebecca Sneed, Union Grove Middle School (Blount County)
  • Lisa Suiter, Pickett County K-8 School (Pickett County)
  • Ladonna Tardy, Instructional Curriculum Specialist (Memphis City Unified Schools)
  • Brandi Tolley, West Carroll Elementary School (West Carroll Special School District)
  • Rachel Vaughn, Science Hill High School (Johnson City)
  • Erin Warrilow, Dresden Middle School (Weakley County)
  • Kristi Watson, Crockett County High School (Crockett County)
  • Caryl Wetherington, Clinton Elementary School (Clinton City)
  • Jewell Whitaker, Oak Ridge High School (Oak Ridge)
  • Sarah White, District Curriculum Coordinator (Williamson County)
  • Lisa Williams, Madison Academic Magnet High School (Jackson-Madison County)
  • Tina Williamson, Cosby High School (Cocke County)
  • Deb Wimberley, Westwood Middle School (Manchester City Schools)
  • Christie Wolf, Northview Academy (Sevier County)
  • Sherry Wood, Lexington Middle School (Lexington City)